انتشارات حتمی ، هم اکنون یکی از ناشرین معتبر و نام آشنا در حوزه نشر کتاب های تخصصی علوم ورزش و پزشکی است که پس از طی مراحل پر فراز و نشیب ، به این جایگاه دست یافته است.

مدیریت انشارات حتمی ، رضا حتمی در سال 1383 پس از پایان خدمت سربازی در کتابفروشی فجر تهران که آن زمان تخصصی‌ترین کتابفروشی علوم ورزشی کشور بود، مشغول به فعالیت می شود و پس از رفتن ابراهیم سهرابی، مدیریت کتابفروشی را به عهده می گیرد . اولین کتاب را در این انتشارات با مشارکت حسن قهرمان‌زاده به چاپ رسانده و از آنجا به‌طور رسمی کار کتابفروشی را آغاز می کند.
سال 1387 از کتابفروشی فجر تهران جدا و به کتابفروشی کاشفان با مدیریت آقای مجد می پیوندد و در زیرمجموعه این انتشارات به چاپ کتاب در حوزه علوم ورزشی‌ ادامه می دهد . پس از چاپ هشت عنوان کتاب، تصمیم می گیرد به‌طور مستقل اقدام به تاسیس انتشارات نماید .
پس از مراجعه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شرکت تضامنی و انتشاراتی حتمی و شرکاء را با مشارکت آقای مزرعتی به ثبت رسانده که تا امروز هم این شرکت با عنوان انتشارات حتمی مشغول به فعالیت است. مجوز انتشارات حتمی از سال 1390 با مدیریت رضا حتمی به‌طور رسمی ثبت شد.
از ابتدای فعالیت، انتشارات حتمی به‌طور تخصصی در زمینه علوم ورزشی و آکادمیک به چاپ کتاب پرداخت، اما در سال‌های اخیر، اقبال مردم و عموم جامعه به کتاب‌های ورزشی زیاد شده و اکنون 70 درصد از کتاب‌های انتشارات حتمی در زمینه تربیت بدنی در سطح عمومی، رشته‌های ورزشی، فدراسیون‌ها و … است. با توجه به نیاز جامعه به‌ویژه پس از شیوع ویروس کرونا، در یک‌ساله اخیر چاپ کتاب‌های پزشکی و سلامت و به‌ویژه پزشکی در حوزه ورزش به مجموعه فعالیت‌های انشارات حتمی افزوده شد.

اعتقاد مدیریت انتشارات حتمی بر این است که در زمینه علوم ورزشی باید با علم و پیشرفت‌های روز همگام بود و لذا بیش از 80 درصد از کتاب‌های منتشر شده در قالب ترجمه است. تاکنون تعداد 537 عنوان از کتاب‌های انتشارات حتمی در سایت خانه کتاب ثبت شده و برای 697 مورد نیز تاکنون شابک صادر شده است.

افتخارات انتشارات حتمی

افتخارات انتشارات حتمی

انتشارات حتمی در مدت یک دهه فعالیت خود در حوزه نشر کشور، موفق به دریافت 12 نشان برتر کشوری ازجمله ناشر نمونه کشور در سال 1393، برگزیده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، برگزیده کتاب‌های علوم ورزشی دانشگاه تهران در سال 1391 و لوح تقدیر از سوی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای کشور برای چاپ کتاب « راهنمای تغذیه بالینی در کووید 19 » شده است.

انتشارات حتمی علاوه بر تقویت زمینه‌های فعالیت و همکاری با نهادها و مراکز متولی ورزش و علوم ورزشی در کشور، در چشم‌انداز پیش‌روی خود، نگاهی نیز به آنسوی مرزهای کشور و حضور در عرصه بین‌الملل دارد.

⁩⁦☎️⁩ارتباط با ما⁦

021-66403162

021-66403170

092064063162